Swords and Sandals 1: Gladiator — darmowa gra online
Swords and Sandals 1: Gladiator
8.5 / 10
Ładowanie...
Swords and Sandals 1: Gladiator — darmowa gra online
Swords and Sandals 1: Gladiator
Nie podoba Ci się ta gra?
Powiedz nam dlaczego
Kontynuuj na telefonie
Zeskanuj kod QR, aby otworzyć tę grę na telefonie
Jak grać
Swords and Sandals 1: Gladiator — darmowa gra online

Graj w Swords and Sandals 1: Gladiator online

Miecze i sandały 1: Gladiator

Ocena
8.5 (74 głosów)
Technologia
HTML5
Platforma
Przeglądarka (komputer, telefon, tablet)
Orientacja ekranu
Pozioma
Wydane
Czerwiec 2013
Ostatnia aktualizacja
Czerwiec 2026
Nazwa
Miecze i sandały 1: Gladiator (Swords and Sandals 1: Gladiator)
Kategoria
Bijatyki

Miecze i sandały 1: Gladiator — turowa gra RPG o gladiatorach online

Swords and Sandals 1: Gladiator to klasyczna turowa gra RPG z walką na arenie i elementami gry flashowe Wcielasz się w pirata wyrzuconego przez burzę na wyspę Doomtrek. Przetrwać tutaj oznacza walczyć. Stwórz gladiatora, wyposaż go w zbroję i walcz z 7 mistrzami areny. Podobny duch średniowiecznej konfrontacji panuje w Saga o kijowej wojnie Gra dostępna jest na PC, smartfony i tablety. Gra działa szybko na każdym urządzeniu.

Bitwa na arenie Wyspy Doomtrek

Każda bitwa odbywa się tu w systemie turowym. Wybierasz akcję ręcznie: szybki atak, potężny cios, szarżę lub drwinę. Kontroluj swój dystans, zepchnij przeciwnika na skraj areny i wybierz moment na uderzenie. Charyzma wpływa na prowokację — wysoki wskaźnik odrzuca wroga i zadaje obrażenia bez kontaktu fizycznego. Ten średniowiecze w każdym szczególe: zbroja, broń, wizualizacja areny. Czy chcesz więcej bitew turowych w tym samym gatunku? Otwórz Miecze i sandały 2.

Pokonaj Mistrzów Areny

Celem gry jest pokonanie w kolejności 7 mistrzów. Każde zwycięstwo przynosi złoto. Wydajesz je na broń u kowala i na zbroję u rusznikarza. Po bitwie rozdajesz punkty statystyk: siłę, zwinność, wytrzymałość, charyzmę. Każda decyzja zmienia styl następnej walki.

Sprzęt i poziomy gladiatorów

Nowe przedmioty w sklepach są odblokowywane w zależności od poziomu. Po pierwsze — podstawowa zbroja i krótki miecz. Następnie — rzadka zbroja i potężniejsza broń. W darmowej wersji nie ma żadnych zapisów: śmierć resetuje twoje postępy. To dodaje napięcia każdej walce.

Dla fanów Arena-RPG

Gra jest odpowiednia dla fanów taktyk turowych i klasycznych aren flashowych. Jest wygodna dla początkujących – mechanika jest prosta. Doświadczeni gracze budują optymalne konfiguracje i wykonują je w minimalnej liczbie ruchów. Krótka, 15-minutowa sesja lub wielogodzinny wyścig do finałowego mistrza – oba formaty się sprawdzają.

Poradnik: jak zacząć i przetrwać

  1. Stwórz gladiatora i zainwestuj punkty początkowe w Siłę i Atak.
  2. Udaj się do zbrojowni i kup podstawowy hełm — nie pomijaj tego kroku.
  3. Z pierwszymi przeciwnikami walcz szybkimi atakami.
  4. Po zwycięstwie inwestuj punkty w Siłę lub Charyzmę, w zależności od wybranego stylu.
  5. Kup najlepszy sprzęt przed każdym mistrzem areny.
  • Inwestuj punkty tylko w 1-2 cechy. Rozproszenie wszystkich statystyk sprawia, że gladiator jest słaby w starciu z bohaterami.
  • Użyj drwiny, aby zepchnąć przeciwnika na skraj areny. Przy dużej charyzmie wróg padnie bez jednego ciosu mieczem.

Uruchom Swords and Sandals 1: Gladiator już teraz — za darmo, bez instalacji na komputerze, smartfonie lub tablecie, bezpośrednio w przeglądarce!

Platforma

Przeglądarka (komputer stacjonarny, urządzenia mobilne i tablet)

Wydane

05 czerwca 2013

Ostatnia aktualizacja

26 czerwca 2026

Jak grać

komputer

  • LMB — wybór/zakup
  • Kliknij — przesuń

Smartfony i tablety

  • Stuknij — wybierz / przesuń
  • Przewiń — nawigacja


FAQ — Najczęściej zadawane pytania

O czym jest Swords and Sandals 1: Gladiator?

To turowa gra RPG opowiadająca o gladiatorze na wyspie Doomtrek. Tworzysz postać, kupujesz sprzęt i pokonujesz 7 mistrzów areny jeden po drugim.

Czy Swords and Sandals 1: Gladiator jest grą darmową?

Tak, gra jest dostępna za darmo w przeglądarce. Możesz grać bez rejestracji i płatności już teraz.

Czy mogę grać na telefonie?

Tak. Gra działa na smartfonach i tabletach poprzez przeglądarkę. Sterowanie za pomocą przycisków na ekranie.

Czy muszę pobrać grę?

NIE. Gra działa bezpośrednio w przeglądarce na dowolnym urządzeniu, bez konieczności instalacji.

Jak działa drwina w grze?

Prowokacja zależy od charyzmy gladiatora. Wysoka Charyzma odrzuca wroga lub zadaje mu obrażenia. To potężne narzędzie do kontrolowania dystansu walki.

Czym są siła i atak i czym się od siebie różnią?

Siła określa maksymalne obrażenia trafienia. Atak wpływa na celność — im jest wyższy, tym częściej ataki trafiają w cel. Obydwa parametry są potrzebne do stabilnych uszkodzeń. </p>

Ilu mistrzów musisz pokonać w grze?

W grze jest 7 mistrzów areny. Najnowszym z nich jest HeChaos the Scourge. Pokonanie go kończy historię gladiatora.

Czy postęp w grze jest zapisywany?

W darmowej wersji nie ma żadnych zapisów. Śmierć resetuje postęp. Pełna wersja otwiera oszczędzanie z kościoła na złoto.

Jak zdobyć najlepszą broń nie wydając złota?

Po pokonaniu mistrza gra zaoferuje zabranie jego broni. Zgadzam się — jest to darmowy zamiennik podstawowego wyposażenia.